سبد خرید

Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5

Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
جدید
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
Ratchet & Clank: Rift Apart Launch Edition - Playstation 5
1,390,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 1,390,000 تومان

سرانجام رچت برای نجات دنیا به جنگ با تکیان می‌رود و درحالی‌که تکیان به او پیشنهاد می‌کند نزد هم‌نوعان لامبکس خود برود و با آن‌ها زندگی کند، رچت این پیشنهاد را رد کرده و با او وارد نبرد می‌شود. دیمنشنیتور که در جریان این اتفاقات آسیب دیده، تکیان را به درون سیاه‌چاله‌ای می‌کشاند و او ناپدید می‌شود. ولی این پایان ماجراهای رچت و کلنک نیست و پس‌از آن موجوداتی به نام زونی به سراغ کلنک آمده و او را با خود به مکانی نامعلوم می‌برند.

رچت و کلنک در بازی Ratchet and Clank: Into the Nexus

آن‌ها هدف خاصی را با کلنک دنبال می‌کنند و برای رسیدن به آن، از دشمن قدیمی رچت یعنی دکتر نفاریوس کمک می‌گیرند؛ شخصیت پلیدی که قصد دارد ازطریق اطلاعات درون ذهن کلنک و به کمک سازه‌ای به نام ساعت بزرگ (Great Clock) کنترل زمان را به‌دست آورد. کلنک با فرار از دست او و پشت‌سر گذاشتن ماجراهای مختلف درنهایت با یک زونی به نام اوروس (Orvus) آشنا می‌شود؛ کسی که خالق اصلی کلنک بوده و طراح ساعت بزرگ نیز محسوب می‌شود.

رچت هم در جریان سفر خود برای پیدا کردن کلنک، با لامبکس دیگری به نام الیستر ازیموث (Alister Azimuth) ملاقات می‌کند؛ لامبکسی که به خاطر در اختیار قرار دادن تکنولوژی‌های هم‌نوعان به تکیان، باعث شد تکیان علیه آن‌ها شورش کند و به همین دلیل توسط سایر لامبکس‌ها تبعید شد و اکنون قصد دارد با استفاده از سازوکار تغییر زمان، یک‌بار دیگر تاریخ را از نو ساخته و جلوی اشتباه خود را بگیرد و لامبکس‌ها را به دنیای خود بازگرداند.

رچت و کلنک درنهایت با پشت سر گذاشتن دکتر نفاریوس، به همراه ازیموث به ساعت بزرگ می‌رسند ولی به درخواست ازیموث در مورد دخالت در سازوکار زمان و بازگرداندن لامبکس‌ها بی‌اعتنایی می‌کنند؛ موضوعی که باعث عصبانیت او می‌شود و ازیموث با حمله به رچت، او را از بین می‌برد. ولی کلنک که از طرف اوروس مأمور حفاظت از ساعت بزرگ شده، زمان را ۶ دقیقه به عقب برمی‌گرداند و رچت به زندگی بازمی‌گردد. در جریان مبارزه‌ی رچت و ازیموث، سازه‌ی ساعت بزرگ دچار مشکل می‌شود و این قضیه می‌تواند به نابودی کل دنیا منجر شود. ازیموث هم که خود را در این زمینه مقصر می‌دانسته، فداکاری کرده و با قربانی کردن خود در آخرین لحظات از نابودی سازه جلوگیری می‌کند و دنیا را نجات می‌دهد.

رچت و کلنک بعد از ماجراهای خود با ساعت بزرگ، درگیر اتفاقات دیگری هم می‌شوند و آن‌ها را پشت سر می‌گذارند، تا اینکه با دو نفر از نژاد ندر (Nether) به نام‌های وندرا پراگ (Vendra Prog) و برادرش نفتین پراگ (Neftin Prog) مواجه می‌شوند؛ نژادی که اعضای آن در بُعدی به نام Netherverse زندگی می‌کنند و رهبری به نام آقای چشم (Mr. Eye) دارند.

لامبکس ناشناس در بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

وندرا مدت‌ها به‌دنبال راهی برای باز کردن دروازه‌ای به دنیای خود بوده تا نیروهای این دنیا به رهبری آقای چشم را وارد کهکشان کند و سرانجام موفق می‌شود با کمک وسیله‌ای که با استفاده از تکنولوژی مشابه دیمنشنیتور ساخته شده، این کار را انجام دهد. ولی آقای چشم به‌جای قدردانی از او، وندرا را تنها یک بازیچه می‌داند که دیگر نیازی به او ندارد و به همین دلیل او را به Netherverse تبعید می‌کند. برادر وندرا برای نجات جان خواهرش از رچت و کلنک درخواست کمک می‌کند و آن‌ها درنهایت موفق به استفاده از دیمنشنیتور اصلی شده و وندرا را آزاد می‌کنند.

بعد از آن هم به سراغ آقای چشم و لشکر ندرها می‌روند و با شکست آن‌ها، یک‌بار دیگر کهکشان را نجات می‌دهند و در انتها نفتین که به رچت قول داده بود خود را پس‌از نجات وندرا تسلیم می‌کند، این کار را انجام داده و خودش و وندرا را در اختیار نیروهای محافظ کهکشان قرار می‌دهد تا به زندان بیافتند؛ موضوعی که وندرا هیچ رضایتی از آن ندارد.

از طرف دیگر دیمنشنیتور هم پس‌از اتفاقاتی که برای آن افتاد، خراب شده و کارایی خود را از دست داده است. ولی کلنک که نمی‌خواهد به این سادگی آن‌را رها کند، این وسیله‌ی قدرتمند را برمی‌دارد و همراه رچت به سراغ ماجراجویی‌های بعدی می‌رود.

در نمایش‌های اولیه‌ی Ratchet and Clank: Rift Apart، اطلاعات زیادی در مورد داستان بازی به‌دست نمی‌آوریم ولی دو مورد مهم به چشم می‌خورد؛ یکی بازگشت دکتر نفاریوس، معروف‌ترین شخصیت منفی سری رچت و کلنک که از سومین نسخه‌ی این مجموعه (Ratchet and Clank: Up Your Arsenal) وارد داستان شد و تا امروز بارها او را ملاقات کرده‌ایم، از جمله در بازسازی رچت و کلنک که نفاریوس در آن با شکل و شمایل طبیعی خود و پیش‌از تبدیل شدن به موجودی رباتی دیده می‌شد.

رچت در حال کار با سلاح Enforcer در بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

ویژگی مهم این نسخه یعنی باز شدن دروازه‌ها هم باعث شده محیط‌های بازی حالت زنده‌تری پیدا کنند و پشت‌سرهم شاهد اتفاقات عجیب و غریبی باشیم؛ از موجودی دایناسورمانند که بی‌خبر از همه‌جا در حال استراحت در محل سکونت خود بوده، ولی یک دفعه متوجه می‌شود که به سیاره‌ی دیگری منتقل شده و با چهره‌ای غمگین، به سمت پایین سقوط و محیط اطراف را هم نابود می‌کند، تا کراکنی که وسط درگیری رچت و دشمنان، ناگهان بازوهای خود را از درون دروازه‌ای وارد دنیای بازی کرده و دشمنان رچت را به‌عنوان طعمه‌ای لذیذ می‌دزدد.

این دروازه‌ها گذشته از جذابیت گیم‌پلی و زیبایی ظاهری خود، خبر از ورود به نسل جدید کنسول‌ها هم می‌دهند؛ دروازه‌هایی که تا مدتی پیش نمی‌شد مشابه آن‌ها را روی کنسول‌های نسل هشتم طراحی کرد، ولی اکنون به‌لطف SSD پُرسرعت کنسول پلی استیشن 5، شاهد جذاب‌ترین صحنه‌های ممکن هستیم و اینسامنیاک گیمز توانسته در Ratchet and Clank: Rift Apart دست به کارهایی بزند که پیش‌از این کمتر نمونه‌اش را دیده بودیم و آن‌ها SSD را از حافظه‌ای قدرتمند که تنها به درد بارگذاری‌های سریع‌تر می‌خورد هم یک مرحله جلوتر برده و بهره‌برداری‌های متفاوت‌تری از آن کرده‌اند.

به نظر می‌رسد داستان بازی و ارتباط آن با دیمنشنیتور و دنیاهای مختلف، بهانه‌ای شده برای بازگشت به بعضی از محیط‌های قبلی این مجموعه تا طرفداران رچت و کلنک درکنار محیط‌های جدید Rift Apart، سری هم بزنند به سیاره‌های قبلی و خاطرات زیادی را زنده کنند.

گذشته از سیاره‌ی Sargasso که در نسخه‌ی Tools of Destruction وارد آن شده بودیم و در Rift Apart هم با همان دایناسورهای غول‌آسا و سایر موجودات عجیب خود به چشم می‌خورد، در بخشی از نمایش بازی منطقه‌ی Krell Canyon از بازی A Crack in Time را هم می‌بینیم و برای لحظاتی به همراه یک اژدها به سیاره‌ی Torren IV (از همان نسخه‌ی A Crack in Time) برمی‌گردیم و همچنین بخش مربوط‌به به مبارزه با دزدان دریایی هم به سیاره‌ی Ardolis در بازی Tools of Destruction ارتباط دارد.

درکنار نکات داستانی مختلفی که می‌توان از تریلر برداشت کرد، یکی از مهم‌ترین موارد به حضور شخصیت جدیدی مربوط می‌شود که یک لامبکس مؤنث است؛ موجودی از همان نژاد رچت که در حال حاضر اطلاعات خاصی از او نداریم ولی طبق اعلام رسمی اینسامنیاک گیمز، او یکی از دو شخصیت قابل بازی این نسخه درکنار رچت خواهد بود و نقش خیلی پررنگی در ماجراهای Ratchet and Clank: Rift Apart ایفا می‌کند.

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart را می‌توان یکی از اولین آثار نسل جدید دانست که به‌طور کامل برپایه‌ی سخت‌افزار پلی استیشن 5 ساخته شده‌اند و همین قضیه هم باعث شده شاهد یکی از خوش آب و رنگ‌ترین جلوه‌های بصری سال ۲۰۲۱ باشیم و از افکت‌های تماشایی و فیزیک دیدنی تا ری تریسینگ و بارگذاری‌های فوق‌العاده سریع، همه و همه دست به‌دست یکدیگر داده‌اند تا تجربه‌ای متفاوت را نسبت به نسخه‌های قبلی رچت و کلنک شاهد باشیم. همچنین گیمرهایی که به نرخ فریم بالا اهمیت هم می‌دهند هم می‌توانند تجربه‌ای به‌شدت نرم و روان را در حالت 60fps دنبال کنند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

این محصول در حال حاضر ناموجود است.
آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید و ما به محض موجودی محصول به شما اطلاع خواهیم داد

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات